Porządki przy drogach w toku. Zebrano już 5 ton śmieci

wpis w: Bez kategorii | 0

Jeszcze na początku marca Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie rozpoczął prace porządkowe przy drogach wojewódzkich. Ruszyły także porządki przy drogach powiatowych.

 

Dobiega końca porządkowanie pasów dróg wojewódzkich będących w utrzymaniu Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie. Do tej pory pracownicy PZD zebrali cztery kontenery śmieci o pojemności 10 m3. To niemal 5 ton odpadów. W tym tygodniu rozpoczęły się prace porządkowe przy drogach powiatowych.

– Gdyby każdy, kto bezmyślnie wyrzuca śmieci w miejscach publicznych, choć na chwilkę zastanowił się nad swoim zachowaniem, moglibyśmy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy – mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Na bieżąco zamiatane są też drogi. Do tych prac wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt – zamiatarka, posiadająca certyfikat PM10, wyposażona w system zraszania wodą. Lada dzień rozpocznie się wykaszanie traw przy drogach na terenie powiatu.

Równocześnie toczą się przeglądy i naprawa oznakowania drogowego. Większość prac wykonują brygady pracowników Powiatowego Zarządu Dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *