Uwaga! Utrudnienia na ul. Rodzinnej w Kobiórze

wpis w: Bez kategorii | 0

Od 4 do 14 maja maja w związku z prowadzonymi pracami drogowymi na ul. Rodzinnej w Kobiórze będą występować utrudnienia w ruchu.

Od 4 do 14 maja, kierowców będą czekać utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy ul. Rodzinnej nie będą mieli możliwości wjazdu oraz wyjazdu samochodami z posesji prywatnych. Proszeni są o pozostawienie pojazdów poza terenem budowy.

W każdy czwartek o godz. 11.00 w świetlicy gminnej przy ul. Rodzinnej odbywają się rady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje o stanie prac.

Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze to jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Realizacja inwestycji wpłynie przede wszystkim na usprawnienie połączeń drogowych powiatu pszczyńskiego oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Ulica Rodzinna zostanie przebudowana na niemal 2-kilometrowym odcinku od parkingu cmentarnego do DK 1. Koszt prac to ok. 4,3 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł ze środków unijnych oraz krajowych. Pozostała część pochodzi z budżetu powiatu pszczyńskiego – ok. 765 tys. zł oraz gminy Kobiór – 500 tys. zł.