Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich w sezonie 2022/2023

wpis w: Bez kategorii | 0

Warunki pogodowe od kilku dni są bardzo trudne. Służby drogowe są w ciągłej akcji pracując, by zapewnić przejezdność na drogach powiatowych i wojewódzkich.

Akcję zimowego utrzymania dróg, która obejmuje 195 km dróg powiatowych i 84 km dróg wojewódzkich na terenie powiatu pszczyńskiego nadzoruje i prowadzi Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie.
– Wszystkie piaskarko-solarki, pługi i ciągniki z posypywaczem są od weekendu w akcji. Pracujemy 24 godziny na dobę. Pomimo tak złych warunków atmosferycznych, wszystkie drogi są przejezdne – mówi Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie. I dodaje, że dyżurni PZD stale monitorują przebieg akcji, zajmują się kontrolowaniem jej przebiegu, przyjmują również zgłoszenia od mieszkańców.
Za zimowe odśnieżanie dróg wojewódzkich odpowiada Konsorcjum: Lider – Marbud z Orzesza i Darko z Rudy Ślaskiej. Baza firm znajduje się w Radostowicach. Drogi powiatowe odśnieżają brygady Powiatowego Zarządu Dróg. Wyjątkiem są drogi powiatowe na terenie gminy Pawłowice, gdzie akcję koordynuje Gmina.
Informacja dotycząca Akcji Zima w sezonie 2022/2023 – ważne telefony. Drogi wojewódzkie i powiatowe:
➡️ Dyżurny PZD Pszczyna, tel.: 501 716 376
➡️ Dyżurny wykonawcy – Konsorcjum: Lider – Marbud, Członek – Darko, tel.: 607 531 542
➡️ Gmina Pawłowice – odpowiedzialni z ramienia Urzędu Gminy: Dariusz Kempny, Marek Garbocz,
tel. 32 475 63 33, 32 475 63 35

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz ułatwienie pracy służbom drogowym.